کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


پرسشهای متداول (1393-11-27)


چگونه مي توانم به پورتال کتابخانه ديجيتال شهرداري اصفهان دسترسي پيدا کنم؟

    www.dlim.ir, www.dlem.ir  
     شرايط عضويت در کتابخانه ديجيتال شهرداري اصفهان چيست؟

     مراجعه به پورتال کتابخانه ديجيتال

         www.dlem.ir ، www.dlim.ir

      تکميل فرم عضويت الکترونيکي و ارسال ان از طريق پورتال

     دریافت نامه حاوی لینک فعال سازی از طریق ایمیل خودتان

     فعال نمودن لینک فعال سازی که به ایمیل شما ارسال شده است.

 

               آموزش گام به گام عضویت در کتابخانه دیجیتال         

 چگونه مي توانم نام کاربري و رمزعبوراستفاده از کتابخانه ديجيتال را دريافت نمايم؟

کاربران گرامي پس ازتکميل و ارسال فرم عضويت الکترونيکي ، نامه اي حاوي لينک فعال سازي به ايميل شما ارسال خواهد شد که شما با فعال سازي آن و پيوند به پورتال کتابخانه ديجيتال مي توانند از بخش درخواست سرويس، اطلاعات شخصي خود اعم از رشته و مقطع  تحصليلي، آدرس و شماره تلفن  والصاق عکس خود فرايند تکميل فرم عضويت خود را انجام دهيد پس از اين مرحله به فاصله يک روز عضويت شما مرود بررسي و تاييد خواهد شد و نام کاربري و رمز عبور شما تاييد شده و به ايميلتان ارسال خواهد شد.

  کتابخانه ديجيتال شهرداري اصفهان داراي چه منابع ديجيتالي مي باشد؟

 منابع و محتواي کتابخانه ديجيتال با توجه به اولويتها واهداف کتابخانه مرکزي در امر مجموعه سازي و مجموعه گستري عبارتند از:

نسخه هاي خطي ديجيتال

نسخ خطي موجود در کتابخانه مرکزي شهرداري اصفهان (بيش از 220 عنوان نسخه خطي) و نسخ خطي ديجيتال كتابخانه­هاي نجف ( بيش از 500 عنوان نسخه خطي)

اسناد تاريخي:

اسناد تاريخي کتابخانه که غالباً مربوط به دوران قاجار در شهر اصفهان از مجموعه منابع کتابخانه شخصي مرحوم دکتر احمد جابري انصاري نوه دکتر جابري انصاري مورخ و اصفهان شناس بوده، و طبق وصيت ايشان، مجموعه منابع کتابخانه شخصي ايشان از جمله کتابهاي چاپ سنگي (400 جلد)، کتابهاي خطي (200 جلد) و اسناد موجود (بيش از 5500 سند) به کتابخانه مرکزي شهرداري اصفهان اهداء گرديده است. 

*کتاب­هاي نفيس ديجيتال:

شامل کتابهايي با موضوعات هنر، معماري، شهرسازي، عمران، نقاشي و اصفهان شناسي همراه با طرح و پلان هاي آثار

* كتاب­هاي چاپ سنگي ديجيتال:

 شامل كتاب­هاي چاپ سنگي موجود در حوزه هاي تاريخي و فرهنگي كتابخانه مركزي شهرداري اصفهان (شامل 1200عنوان کتاب چاپ سنگي)؛

*پايگاه اصفهان شناسي:

اين پايگاه تخصصي دو زبانه( فارسي و انگليسي) در حوزه هاي تاريخ، فرهنگ، هنر، معماري، آثارتاريخي، طرح و پلان، نقشه هاي تاريخي و جغرافيايي شهر و استان اصفهان در قالبهاي چند رسانه اي( متن، فيلم، صوت، تصاوير)  و همچنين کليه مدارک اعم از کتاب، مقاله ، اسناد تاريخي، کتابهاي گويا، فيلم مستند، و.. مي باشد.

*طرح هاي پژوهشي:

اين پايگاه دربرگيرنده متن کامل طرح هاي پژوهشي و تحقيقاتي انجام گرفته در اداره طرح و برنامه سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان با قابليت نمايش بخشهاي گوناگون طرح ها مي باشد

کتاب­هاي لاتين ديجيتال:

شامل دايره المعارف­ها و واژه نامه­هاي عمومي و تخصصي در موضوعات گوناگون از ناشران مهم جهان

*کتاب­هاي عربي ديجيتال

 شامل انواع معجم­ها، فهرست­ها، واژه نامه­ها و دايره العارف در حوزه ادبيات و زبان عرب، تاريخ

*كتاب­هاي فارسي ديجيتال 

 شامل انواع كتابهاي تاريخي، فرهنگي، هنري ، مذهبي، ادبي، و اصفهان شناسي؛

*كتاب­هاي موبايل

 شامل كتاب­هايي كه قابليت دانلود و سپس نصب بر روي گوشي­هاي تلفن همراه در دو قالب جاوا و آندرويد را دارد. ( مذهبي، علمي، روانشناسي، مديريتي، تاريخي، پزشکي و ...)؛

*کتابهاي صوتي وگويا

  کتاب گويا يک قالب ديجيتالي است که به کاربران امکان مي دهد تا واژهاي کتاب را بشنوند. کتاب گويا هديه اي ارزشمند به همه شيفتگان و علاقمندان به کتاب است.کتابهاي گويا در حوزه هاي روانشناسي، مهارتهاي زندگي، مذهبي، تاريخي، ادبي ، علمي و ... که به کاربران امکان مي دهد تا در پورتال کتابخانه ديجيتال کتابها را بشنوند. 

 *هنر و معماري

اين پايگاه در برگيرنده متن کامل مجموعه مقالات علمي  و پژوهشي در حوزه هاي هنر و معماري، شهرسازي، مينياتور،نقاشي، صنايع دستي، گردشگري و توريسم، فرهنگ، آثارتاريخي مي باشد.

*مقالات ديجيتال فارسي

 اين پايگاه دربرگيرنده مجموعه کامل از مقالات همايش ها و سمينارها در حوز هاي گوناگون علمي فناوري اطلاعات وشهرسازي، معماري و عمران و....

  چگونه کتابهاي مورد نياز خودم را در کتابخانه ديجيتال جستجو نمايم؟

 با مراجعه به وب سايت کتابخانه ديجيتال www.dlim.ir و کليک بر روي لينک جستجو در منابع  بر اساس فيلد مورد نظر ( آزاد، عناوین، موضوع و ...) مي توانيد کتابها و منابع اطلاعاتي کتابخانه را جستجو و بازيابي نماييد.

پس از جستجو کتاب مورد نظر خود ، از سمت راست صفحه پايگاه مورد نظر خود ( کتابهاي نفيس، کتابهاي خطي، چاپ سنگي، فارسي، لاتين، مقالات فارسي، کتابهاي گويا و موبايل، مقالات اصفهان شناسي، هنر و معماري) و با کليک بر رويي پايگاه مورد نظر متن کامل کتابها را با کليک بر روي نسخه ديجيتال و يا آيکن سي دي مندرج در فهرست کتابها مطالعه نماييد

                آموزش گام به گام جستجو ومطالعه منابع کتابخانه دیجیتال   

 کتابخانه ديجيتال شهرداري اصفهان چه خدماتي به کاربران ارئه مي کند؟

  خدمات حضوري (سالن مطالعه ديجيتال):

به كليه خدماتي كه در محل سالن مطالعه ديجيتال به صورت حضوري و با تأمين امكانات وتجهيزات مورد نياز جهت سرويس دهي هر چه بهتر از قبيل سيستم­هاي جستجو ، رايتر، پرينتر، هدست و ... ارائه مي­گردد. در اين بخش کاربران مي توانند از طريق سيستم هاي کامپيوتري موجود، منابع ديجيتال مورد نياز خود را جستجو نموده و در صورت نياز به صفحات خاصي از كتاب، مي­توانند با در نظر گرفتن حق مؤلف و قانون كپي رايت صفحات مورد نظر خود  را (حداكثر10 درصد از كتاب) به صورت رايت، پرينت و يا بر روي فلش دريافت نمايند.

* با توجه به قانون حق مؤلف، دسترسي به متن كامل پايگاه كتاب­هاي نفيس ديجيتال فقط در محل سالن مطالعه ديجيتال امكان پذير است.

خدمات تحت وب: www.dlim.ir   www.dlem.ir

کاربران با مراجعه به پورتال کتابخانه ديجيتال و از طريق سامانه جستجو منابع مي توانند منابع اطلاعاتي خود را جستجو و بازيابي نمايند و متناسب با نوع دسترسي خود به پايگاههاي کتابخانه از آن استفاده نمايند.

*خدمات جستجو و بازيابي منابع ديجيتال

کاربران ميهمان از طريق سامانه جستجوي موجود در  پورتال کتابخانه ديجيتال مي توانند منابع مورد نياز خود را جستجو و بازيابي نمايند.

*خدمات نمايش، مطالعه و تورق منابع ديجيتال

کليه کاربران کتابخانه ديجيتال مي توانند با تکميل فرم عضويت مندرج در پورتال و دريافت نام کاربري و رمز عبورو درج آن در پورتال متن کامل منابع  را به صورت صفحه به صفحه  تورق و مطالعه نمايند و يا کتابهاي گويا را بشنوند و از امکانات و خدمات ان استفاده نمايند.

*خدمات تحويل مدرک الکترونيکي

کاربراني که عضو کتابخانه ديجيتال نيستند و مي خواهند به صورت الکترونيکي از کتابخانه ديجيتال استفاده نمايند از طريق سامانه جستجو به جستجوي کتابهاي مورد نياز خود پرداخته و با مشاهده  فهرست مندرجات کتاب و انتخاب صفحات مورد نياز خود و اعلام و ارسال ان به کتابخانه ديجيتال ،  بخشهاي مورد نياز خود را از طريق فرم درخواست مدرک  ارسال نمايند ، کتابخانه از طريق پست الکترونيکي ان را در اختيار کاربران غير عضو قرار مي دهد.

*از کتابدار بپرس ( Ask a librarian )

    از طريق اين سرويس کاربران مي توانند  با مراجعه به پورتال کتابخانه ديجيتال و با تکميل فرم از کتابدار بپرس ، نيازهاي اطلاعاتي خود را ارسال نمايند تا ظرف 48 ساعت پاسخگوي نيازهاي اطلاعاتي انها باشيم. پاسخگويي به سولات مرجع ،  راهنماي و مشاوره اطلاعاتي چاپي و الکترونيکي و معرفي کتابها ، پايگاههاي اطلاعاتي علمي ، معرفي سايتهاي اينترنتي مفيد در حوزه هاي گوناگون انجام مي پذيريد.

کليه خدمات اين سرويس رايگان مي باشد و کاربران بدون عضويت مي توانند از اين سرويس از طريق پست الکترونيک خود استفاده نمايند

*خدمات اگاهي رساني جاري 

 از طريق اين سرويس کليه اعضاي کتابخانه ديجيتال با تکميل نمودن فرم عضويت الکترونيکي  موجود در پورتال اعم از مشخصات اصلي ( رشته تحصيلي ، مدرک تحصيلي ، زمينه هاي تحقيقاتي و پست الکترونيک و ...)  مي توانندکليه اخبار، اطلاعات ، تازه هاي کتاب و منابع ديجيتال از طريق پست الکترونيک خود دريافت نمايند.

*اشاعه گزينشي اطلاعات 

 از طريق اين سرويس کليه اعضاي کتابخانه ديجيتال بر اساس رشته تحصيلي و گروه موضوعي طبقه بندي شده و متناسب با نياز اطلاعاتي موضوعي هر کاربر از طريق پست الکترونيک منابع و اطلاعات جديد به پست الکترونيک ايشان  ارسال مي گردد.

*سرويسهاي راهبري کاربر( اموزشهاي الکترونيکي)

در پورتال کتابخانه ديجيتال انواع راهنمائيها ، شيوه هاي دستيابي به منابع ديجيتال، چگونگي استفاده از پايگاهها و همچنين تهيه فيلمهاي اموزشي قدم به قدم استفاده از کتابخانه ديجيتال ارائه مي شود. به کليه سوالات کاربران درارتباط با خدمات کتابخانه ديجيتال در بخش پرسشهاي متداول پاسخ داده مي شود.

*خدمات مشاوره ديجيتال به صورت حضوري،الکترونيکي و تلفني

خدمات مشاوره اي به صورت حضوري، الکترونيکي و تلفني در جهت  ايجاد و راه اندازي ، راهنمايي در تجهيز زيرساختهاي فني ، سخت افزاري و نرم افزاري  و مديريت خدمات و منابع ، استانداردهاي ديجيتال سازي و تدوين آيين نامه هاي کتابخانه ديجتال انجام مي گردد. 

 چگونه و چه کساني مي توانند از سرويس خدمات تحويل مدرک الکترونيکي استفاده نمايند؟

کاربراني که عضو کتابخانه ديجيتال نيستند و مي خواهند به صورت الکترونيکي از کتابخانه ديجيتال استفاده نمايند از طريق سامانه جستجو به جستجوي کتابهاي مورد نياز خود پرداخته و با مشاهده  فهرست مندرجات کتاب و انتخاب صفحات مورد نياز خود و اعلام و ارسال ان به کتابخانه ديجيتال ،  بخشهاي مورد نياز خود را از طريق فرم درخواست مدرک  ارسال نمايند ، کتابخانه از طريق پست الکترونيکي ان را در اختيار کاربران غير عضو قرار مي دهد.

 تبصره :1- هزينه اين سرويس به ازاي هر صفحه درخواستي مبلغ 250 تومان از طريق پرداخت حضوري يا غير حضوري 

  ارسال منابع درخواستي طبق قاعده حق مولف همان 10 درصد از صفحات کتاب است.

      سرويس ازکتابدار بپرس چه خدماتی را ارئه مي کند؟

Ask a librarian

از طريق اين سرويس کاربران مي توانند  با مراجعه به پورتال کتابخانه ديجيتال و با تکميل فرم از کتابدار بپرس ، نيازهاي اطلاعاتي خود را ارسال نمايند تا ظرف 48 ساعت پاسخگوي نيازهاي اطلاعاتي انها باشيم.

تبصره: پاسخگويي به سولات مرجع،راهنماي و مشاوره اطلاعاتي چاپي و الکترونيکي و معرفي کتابها ، پايگاههاي اطلاعاتي علمي ، معرفي سايتهاي اينترنتي مفيد در حوزه هاي گوناگون

تبصره : کليه خدمات اين سرويس رايگان مي باشد و کاربران بدون عضويت مي توانند از اين سرويس از طريق پست الکترونيک خود استفاده نمايند.

 برنامه هاي آينده کتابخانه ديجتال شهرداري اصفهان کدامند؟

 توليد محتوا

 - توليد انواع محتوا موبايل در حوزها و زمينه هاي علوم بشري در دو قالب جاوا و آندرويد

- ساماندهي پايگاه کتابهاي موبايل ويژه تلفن همراه جهت دانلود اين منابع  

 ايجاد و راه اندازي سرويسها و خدمات نوين ديجيتال

  خدمات اگاهي رساني جاري

   خدمات اشاعه گزينشي اطلاعات

 خدمات آموزش الکترونيکي در پورتال کتابخانه ديجيتال

 6- ارتباط با ما

اصفهان ، میدان امام حسین (ع)، خیابان باغ گلدسته ، نبش هشت بهشت، کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان ،

کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان

www.dlim.ir  www.dlem.ir       

info@dlim.ir

شماره تلفن: 32239931-031 

 

تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.