کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


مطالعه کتابهای دیجیتالی با ابزارهای نوین

ایبوک ریدر یا کتاب الکترونیکی یک ابزار برای مطالعه کتابهای الکترونیکی می باشد . با استفاده از این دستگاه می توان صدها کتاب الکترونیکی را با خود حمل کرد . حجم کم , وزن سبک و قابلیت جستجو و دسترسی سریع به کتابها از جمله قابلیت های این دستگاه میباشد. از طرفی نمایشگر مخصوص با تکنولوژی E-Ink با قابلیت شبیه سازی کاغذ معمولی, باعث می شود تا کاربر بتواند ساعتهای طولانی به نمایشگر خیره شود بدون اینکه کوچکترین آسیبی به چشمهایش وارد شود.

با استفاده از ایبوک ریدر شما میتوانید همیشه کتابخانه دیجیتال خود را با خودتان حمل کنید و در هر زمان که نیاز بود از کتاب مورد نظرتان استفاده کنید. همچنین در بعضی از مدلها که دارای اسلات مموری میباشند, قابلیت افزایش مموری تا ۳۲ گیگابایت وجود دارد که میتوان هزاران کتاب متنوع را در آن جا داد. در مدلهایی که دارای نمایشگر لمسی هستند , دقیقا مثل یک کتاب واقعی می توانید یک قسمت از متن را علامت گذاری یا High Light کنید یا حتی با استفاده از دستخط خود یادداشت بنویسید (با استفاده از قلم مخصوص همراه با خود دستگاه ). برای سرعت بخشیدن به یادداشت نویسی , امکان استفاده از کیبورد مجازی هم وجود دارد. به لطف تکنولوژی لمسی نمایشگر , در این مدلها امکان استفاده از دیکشنری نیز وجود دارد… ( مدلهای سونی PRS-900 و PRS-600 )این دستگاه همچنین قابلیت استفاده به صورت عمودی و افقی را دارد و بسته به مدل میتوانید چندین مرحله بزرگنمایی روی متن نیز داشته باشید . در هر مرحله از بزرگنمایی ,با درشتتر شدن متن تعداد صفحات بیشتر میشود و نوشته ها دقیقا در وسط نمایشگر قرار می گیرند بنابراین کاربر هرگز مجبور به اسکرول کردن متن نخواهد شد.

نمایشگر با تکنولوژی E-Ink:

E-Ink نوعی کاغذ الکترونیکی است که اولین بار توسط شرکت E-Ink Corporation و بر اساس تحقیقات MIT Media LAB تولید شد. این نوع کاغذ از مواد خاصی که به صورت فیلم در نمایشگرهای الکترونیکی قرار داده شده ساخته می شود که بویژه در نمایشگرهای دستگاههای ایبوک ریدر مثل ایبوک ریدر سونی به کار می رود.اجزای اصلی جوهر الکترونیکی (E-Ink) , میلیونها میکروکپسول کوچک هستند با قطری به اندازه موی سر انسان. هر میکروکپسول شامل ذرات سفید با بار الکتریکی مثبت و ذرات سیاه با بار الکتریکی منفی به صورت معلق در مایعی شفاف می باشند. با اعمال میدان الکتریکی منفی ذرات سفید به طرف بالای میکروکپسول حرکت میکنندو دیده میشوند.در همین زمان میدان الکتریکی مخالف , ذرات سیاه را به طرف پایین میکروکپسول در پایین میکشد تا دیده نشوند.بر عکس این پروسه , ذرات سیاه به بالای کپسول رفته و به این صورت این نقطه از سطح تیره دیده می شود.از مزایای این نوع نمایشگر مصرف بسیار کم باتری , عدم تولید نور , ظاهری کاملا شبیه به کاغذ و زاویه دید نزدیک به ۱۸۰ درجه می باشد.که برای استفاده در کتاب الکترونیکی کاملا ایده آل میباشد.

از آنجایی که این نوع نمایشگر به دلیل تشابهش با کاغذ واقعی در تاریکی قابل استفاده نیست ,سونی برای این منظور لایت مخصوص برای مطالعه در تاریکی هم دارد . این دستگاه جوری طراحی شده است که فقط سطح ایبوک ریدر را روشن می کند و برای اطرافیان هیچ مزاحمتی ایجاد نمی کند.

فرمت فایلهای قابل پشتیبانی:

پشتیبانی از فرمتهای مختلف:با استفاده از ایبوک ریدر سونی شما قادر خواهید بود تا از رنج وسیعی از میلیونها کتابهای الکترونیکی که از طریق اینترنت و سایت گوگل در دسترس هستند به راحتی استفاده کنید. (بر خلاف دیگر رقبا از جمله کیندل آمازون) .

فرمتهای متنی قابل پشتیبانی توسط ایبوک ریدر سونی عبارتند از: Adobe PDF , مایکروسافت Word , فایلهای با فرمت BBeB , ePub/ACS4 , فرمتهای مربط به Adobe Digital Edition4 و همچنین فایلهای با فرمت متنی txt. و rtf. که تقریبا تمام پسوندهای معروف کتاب در دنیا را پوشش می دهند.

فایلهای عکس با فرمت : , JPEG. , PNG. , GIF. BMP

فایلهای صوتی: MP3
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.