کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


کتابخوان انگشتی، ابزاری برای کمک به نابینایان

لیزنا،دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست آمریکا این دستگاه را به گونه ای طراحی کرده اند که مانند یک حلقه بر روی انگشت قرار می گیرد.

هنگامی که این دستگاه بر روی چند کلمه در یک صفحه چاپ شده و یا یک صفحه نمایش دیجیتالی قرار می گیرد، یک صدای مصنوعی جملات را با صدای بلند می خواند.

این دستگاه که «خواننده انگشتی» ( FingerReader) نامیده می شود به یک دوربین کوچک مجهز است که متن را اسکن می کند و به افراد مبتلا به آسیب های بینایی این توانایی را می دهد تا موارد نوشته شده را به هرشکلی از علائم اتوبوس گرفته تا یاداشت های دارو و یا منوی رستوان درک کنند.

این دستگاه همچنین دارای یک موتور ارتعاش است که به کاربران زمانی که از خط خارج می شوند، هشدار می دهد.

این دستگاه همچنین کاربران را قادر می سازد تا به تعداد زیادی از کتاب ها و مواد دیگر که در حال حاضر با خط بریل در دسترس نیستند، دسترسی بیابند.

استفاده از این دستگاه به راحتی اشاره انگشت به متن است. نرم افزار ویژه ای که در این دستگاه تعبیه شده است حرکت انگشت را ردیابی کرده، لغات را تشخیص می دهد و اطلاعات را پردازش می کند.

پروفسور «پتی مائس»  (Pattie Maes) که هدایت محققان را در ساخت نمونه اولیه این دستگاه بر عهده داشت، می گوید: استفاده از این دستگاه برای خواندن متن همانند خواندن با نوک انگشت است و این روش نسبت به راه حل هایی که در حال حاضر وجود دارند انعطاف پذیری بیشتر دارد.
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.