کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


ایجاد کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس در دانشگاه‌های کشور

مدیر دایره توسعه فرهنگ کتابخوانی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از ایجاد کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی طی سال جدید خبر داد. رحیم میرزازاده، مدیر دایره توسعه فرهنگ کتابخوانی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برنامه‌های این بنیاد برای توسعه کتابخانه‌های تخصصی دفاع مقدس در دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس طی تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا کرده در صدد است تا در دانشگاه‌های متقاضی در کشور، کتابخانه تخصصی دفاع مقدس راه‌اندازی کند. در سال گذشته در دو دانشگاه دماوند و الزهرا علیها السّلام این اتفاق رخ داد.

وی در ادامه به برنامه‌های پیشِ‌رو برای سال جدید اشاره کرد و ادامه داد: در سال جدید نیز راه‌اندازی دو کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در دانشگاه پیام‌نور گلستان و پردیس دانشگاه تهران از جمله برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد. در هریک از این کتابخانه‌ها قریب به هزار نسخه کتاب در موضوعات مختلف اعم از ادبی، پژوهشی، تاریخی، نظامی و... ارائه خواهد شد.

مدیر دایره توسعه فرهنگ کتابخوانی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه: "تجهیز و به‌روزرسانی کتابخانه‌های تخصصی دفاع مقدس در سراسر کشور از دیگر برنامه‌هایی است که در این راستا قصد انجام آن را داریم"، به دیجیتال‌سازی منابع و راه‌اندازی کتابخانه‌های دیجیتال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از کتابخانه‌های سراسر کشور به‌سمت دیجیتال‌سازی و تجهیز منابع کتابخانه از این طریق اقدام می‌کنند. این امر دسترسی آسان برای مراجعه‌کنندگان را آسان‌تر خواهد کرد. به همین منظور بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در نظر دارد تا با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه دیجیتال راه‌اندازی کند.

میرزازاده یادآور شد: در این تفاهم‌نامه که تا چند ماه دیگر به امضا خواهد رسید، قرار شده است تا برخی از کتابخانه‌هایی که زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی اداره می‌شود، از سوی بنیاد حفظ آثار تجهیز و به‌روزرسانی شود. 
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.