کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


برگزاری کارگاه آموزشی قصه گویی در موزه‌ها

بر اساس اعلام روابط عمومی شورای کتاب کودک، مباحث مطرح شده در این کارگاه ۸ ساعته؛ تاریخچه اجمالی قصه گویی، انواع روایات در فرهنگ ایرانی، آشنایی با جنبه‌های گوناگون میراث فرهنگی، روش‌های خلاق اجرا شده در موزه‌ها و اشکال نوین قصه گویی در جهان خواهد بود. بخش‌های عملی این کارگاه به شکل نوینی اجرا خواهد شد که تجربه نوینی به شرکت کنندگان ارائه خواهد داد.

مخاطبین این کارگاه قصه گوها، موزه داران، راهنمایان موزه‌ها و کلیه علاقه مندان به این حوزه خواهند بود. آشنایی با روش‌های ارتباط گیری با کودکان از طریق ادبیات و قصه گویی برای موزه داران و همچنین آشنایی با جنبه‌های گوناگون موزه‌ها و امکانات موجود در موزه‌ها برای قصه گویان و مربیان کودک می‌تواند تأثیر به سزایی در ارتباط بین موزه‌ها و میراث فرهنگی و کودکان داشته باشد.

در بخش پایانی کارگاه شرکت کنندگان خود نمونه‌هایی را به صورت عملی و کارگاهی در صحنه طراحی و اجرا خواهند کرد.

اساتید این دوره محیط طباطبایی، مشاور عالی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مسعود ناصری، رئیس موزه عروسک‌های ملل و لیلا کفاش زاده، مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، خواهند بود. همچنین قصه گویان و راهنمایان تورهای هدفمند کودکان در موزه‌ها جهت ارائه مشاوره و راهنمایی‌های بیشتر، در طول دوره حضور خواهند داشت.

به کلیه شرکت کنندگان در این دوره، از سوی کمیته ملی موزه‌ها (ایکوم) گواهی نامه حضور اعطاء خواهد شد. ضمناً کارگاه به شکل نوینی برگزار خواهد شد که باعث ایجاد کنش و تعامل بین هنرجو و مدرس می‌شود.

همچنین در بخش جنبی کارگاه، نمایشگاهی از بهترین قصه‌ها و کتب کودکان و نیز کتب منبع برای قصه گویی، برگزار خواهد شد.

متقاضیان شرکت در این دوره می‌توانند مبلغ ۲۰۰٬۰۰۰ ریال را به شماره حساب ۲۱۷۲۶۲۹۰۰۲۰۰۴، بانک ملی شعبه حج و زیارت کد ۳۰۴، به نام پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری واریز نموده و برای ثبت نام به دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه مراجعه نمایند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۶۰- ۶۶۷۳۶۴۵۲ داخلی ۷۱۸ و ۷۲۵ تماس حاصل نمایند.
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.