کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


نرم افزار Accessibility Scanner ویژه روشندلان طراحی شد

گوگل برای توسعه‌ دهندگان سیستم‌عامل محبوبش، ابزارهای مفید گوناگونی را در فواصل زمانی مختلف معرفی می‌کند. قابلیت دسترسی نابینایان و معلولان به امکانات تلفن همراه یا Accessibility Menu در اندروید، قابلیتی است که استفاده‌ی نابینایان، معلولان و سالمندان از گوشی را آسان‌تر می‌کند. ابزار جدید گوگل در اندروید به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اپلیکیشن خود را برای استفاده در این حالت آزمایش کنند.  

توسعه دهندگان حرفه‌ای اپلیکیشن های موبایل و به خصوص اندروید، همیشه اپلیکیشن‌های خود را برای استفاده روی دستگاه‌های مختلف آزمایش می‌کنند و قبل از انتشار، از این که اپلیکیشن آنها به خوبی برای همه‌ی کاربران با هر نوع گوشی و هر نسخه از اندروید به خوبی اجرا شود، مطمئن می‌شوند. گوگل به تازگی ابزاری ارائه کرده که به کمک آن، توسعه دهندگان اندرویدی می‌توانند اپلیکیشن خود را برای بهبود قابلیت استفاده‌ی نابینایان و معلولین نیز آزمایش کنند. 

این ابزار معرفی شده که Accessibility Scanner نام دارد از این لینک قابل دریافت است و تنها برای کاربران اندروید ۶ مارشمالو قابل اجرا است. بعد از نصب این اپلیکیشن کافی است کاربران و توسعه دهندگان وارد منوی Setting و سپس Accessibility Menu شوند و گزینه‌ی آن را فعال کنند. حال کافی است اپلیکیشن مورد نظر را که قصد آزمایش آن را دارند اجرا کنند. بعد از آن با لمس دکمه‌ی شناور اپلیکیشن اسکنر، ابزار آن فعال شده و تمامی صفحات اپلیکیشن مورد نظر را برای یافتن ایرادات دسترسی معلولان و نابینایان بررسی می‌کند و پیشنهاداتی نیز برای رفع آنها ارائه می‌کند. 

توسعه دهندگان اندرویدی اغلب از منابع و اسناد خود گوگل برای یادگیری، تمرین و رفع اشکال برنامه‌نویسی و توسعه‌ی اپلیکیشن استفاده می‌کنند. این کاربران می توانند در همان اسناد منتشر شده در وبسایت developers گوگل، اطاعاتی را برای بهبود طراحی رابط کاربری اپلیکیشن برای نابینایان و معلولان مطالعه کنند.
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.