کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


مواجه فعالان حوزه آی تی با چالش حجم بالای اطلاعات دیجیتال

به گزارش لیزنا، یافته های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد که هر سال بازار داده های دیجیتال حدود 40 درصد رشد می کند و این میزان رشد هفت برابر سریع تر از بقیه بخش های دنیایIT است.
بر همین اساس بخش اعظم هزینه های نگهداری اطلاعات مربوط به خرید و ایجاد زیرساخت های لازم به منظور ذخیره سازی اطلاعات است که باعث می شود هزینه های انجام شده برای این کار تا سال 2015 به طور متوسط 61 درصد رشد کند.
در واقع کشورهای خاورمیانه اندکی دیرتر از دیگر نقاط جهان به نگهداری اطلاعات به صورت دیجیتال و آنلاین کردن اسناد و اطلاعات کاغذی روی اورده اند و حال در تلاش هستند این عقب ماندگی را جبران کرده و بدین منظور برای فراهم آوردن امکانات لازم برای این کار به طور گسترده در تلاش هستند. تحقیق دیگری که توسط Aberdeen Group انجام شده نشان می دهد شرکت های تجاری برای اینکه بتوانند اطلاعات خود را به صورت دیجیتال نگهداری کنند باید هر 2.5 سال یکبار سخت افزارهای جدید خریداری کرده و از آنها برای ذخیره سازی اطلاعات بهره بگیرند.
پیش بینی ها حاکیست که حجم کل اطلاعات دیجیتال در سطح جهان تا سال 2020 از مرز 40 زتابایت خواهد گذشت. این رقم چندی قبل تنها 5 زتابایت پیش بینی شده بود که از پیش بینی های قبلی فاصله قابل توجهی دارد.
از جمله دیگر نتایج مسابقه برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات به صورت دیجیتال، افزایش 40 درصدی افراد شاغل در حوزه هایی همچون ارتباطات، خدمات، نرم افزار و سخت افزار در بازه زمانی سال 2012 تا سال 2020 خواهد بود. این افراد در زمینه هایی همچون مدیریت سخت افزارهای حافظه، امنیت ، کلود کامپیوتینگ و... مشغول به کار خواهند شد.
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.