کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


نمایشگاه «چهل آینه» در ماه مبارک رمضان در باغ‌موزه هنر ایرانی برپا شد

به گزارش لیزنا، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «چهل آینه»، تصویر ۴۰ صفحه سوره فاتحه از گنجینه نسخه‌های خطی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران را دربرمی‌گیرد که با هدف شناساندن گنجینه خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، بازخوانی و بازشناسی تاریخچه کتابت قرآن کریم و هنرهای پیوسته با آن همچون کتاب‌آرایی، خوش‌نویسی و تذهیب، نیز با نگاهِ ترویج فرهنگ قرآنی و گسترش فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در ماه مبارک رمضان در باغ موزه هنر ایرانی به میزبانی از دوستداران فرهنگ و هنر می‌نشیند. نمایشگاه «چهل آینه»، سیر دگرگونی خوش‌نویسی و تزیین قرآن‌های خطی را در گذر زمان به نمایش می‌گذارد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که که نسخه‌هایی نفیس و برجسته خطی قرآن کریم به خط خوش‌نویسان بزرگ تاریخ ایران در خود جای داده است. حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار این گنجینه، آن را به سال ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است.

بیرون‌بردن آثار تاریخی و کتاب‌های کتابخانه و موزه ملی ملک از ساختمان، برپایه تاکید حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک در وقف‌نامه، ممنوع است. نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور، از این‌رو بسته‌هایی نمایشگاهی با بهره‌گیری از تصویرهای آثار برگزیده این گنجینه سه هزار ساله تاریخی فراهم آورده است و برای نمایش موقت به دیگر مرکزها و نهادهای فرهنگی و آموزشی و تاریخی سراسر کشور وامی‌گذارد.

دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی می‌توانند در ماه مبارک رمضان تا تاریخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ خورشیدی هر روز از ساعت ۱۰ تا ساعت ۲۰ در نگارخانه پردیس باغ‌موزه هنر ایرانی به نشانی «تهران، میدان تجریش، خیابان دربندی (مقصودبیک)، سه‌راه دکتر حسابی، شماره ۳۰ از نمایشگاه «چهل آینه» بازدید کنند.
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.