کتابخانه دیجیتال شهرداری اصفهان
بازدیدکنندگان:

کل بازدیدکنندگان: نفر
بازدیدکنندگان امروز: نفر
منابع:

کل منابع : جلد
کتاب عربی : جلد
کتاب فارسی : > جلد
کتاب اصفهان شناسی : جلد
مقالات :جلد
اعضا و کاربران:

کل اعضا : نفر
اعضا فعال : نفر

کاربران برخط : نفر
عضو شدگان امروز : نفر


آمادگی کتابخانه ملی برای اجرای حق مولف دیجیتال

نماینده سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران که در اجلاس فدراسيون بين المللي انجمن ها و موسسات كتابداري(ايفلا) شرکت کرده بود، با ارائه گزارشی از از اقدامات سازمان در خصوص حق مولف ديجيتال، بر تمایل سازمان برای همکاری با سایر کتابخانه های ملی در جهت اجرايي كردن حق مولف ديجيتال تاکید کرد.
به گزارش لیزنا، در چهلمين كنفرانس روساي كتابخانه هاي ملي كشورها  (سی. دی. ان. ال.) که با شركت روساي كتابخانه هاي ملي 160 كشور جهان  در سنگاپور برگزار شد،  خانم دكتر صميعي مدير كل پردازش و سازماندهي  در  گروه رقمي كردن مجموعه هاي كتابخانه و حقوق  ديجیتال  این کنفرانس، ثبت نام و شركت كرد.  وی در این جلسه از وضعيت كتابخانه ملي در خصوص ديجيتال سازي منابع ، تعداد منابع اسكن شده و تعداد اشياي ديجيتالي گزارش داد.

 بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نماینده رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در اجلاس ایفلا، هم چنین در خصوص وضعيت حفاظت ديجیتالي و امنيت اطلاعات در شبكه و كتابخانه ديجيتالي سازمان، وضعيت انباره ديجيتالي و نرم افزار كتابخانه ديجيتالي، سازماندهي و پردازش منابع در سازمان، به كارگيري يوني مارك  در پردازش و دابلين كور در كتابخانه ديجيتال توضيحاتي ارائه كرد.

 در این کنفرانس گزارشی از کمیته استاندارهای ایفلا و  نحوه تعامل و همکاری با سازمان جهانی ایزو و کمیته فنی )TC46 تی. سی. 46) ایزو، کمیته دسترسی آزاد به اطلاعات و آزادی بیان( اف. ای. آی.  اف. ای.)، کمیته آسیا و اقیانوسیه، نشست منطقه ای یک سازمان بین دولتی برای کتابخانه های ملی آیبرو و آمریکا از سوی شرکت کنندگان در کنفرانس ارائه شد.

 ارائه گزارشی از کنفرانس کتابدارن ملی اروپا(سی. ای. ان. ال.)، کنفرانس مدیران کتابخانه های ملی در آسیا و اقیانوسیه و انجمن چینی نیوفاندلند و لابرادور(سی. ای. ان. ال.) بخش دیگری از برنامه های این کنفرانس بود. هم چنین در این کنفرانس رئيس جديد ايفلا خانم "سينيكا سيپيلا" از كشور فنلاند براي سال هاي 2013 تا 2015 انتخاب و معرفی شد. گفتنی است اجلاس آینده ایفلا در سال 2014 در شهر لیون فرانسه برگزار می شود.
پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.